TGD_PROODIS Tıbbi ve Sınai Tüp Takip Otomasyonu

Yazılım 2014 teknolojisine uygun olarak yazılmış olup, sürekli olarak güncellemeleri yapılmaktadır. Sahaya da yönelik bir yazılım olduğu için yazılımın mobil modülü de bulunmaktadır. El terminallerinin yenilenen teknolojiye ayak uydurmaması nedeniyle, el terminalleri yerine Windows Phone 8 işletim sistemli mobil cihazlar(telefonlar) kullanılmaktadır. Firmamızın bu cihazları seçmesinin nedenlerinden bahsedecek olursak;
 • Cihazlar sürekli gelişen teknolojiye göre güncellendiği için, teknolojiyi yakından takip edebilmek.
 • Aynı işi yapacak olan Android cihazlardan, çok daha ucuz ve çok daha performanslı olması ve IOS cihazlardan daha ucuz olması.
 • Windows Phone 8 işletim sistemli en ucuz mobil cihazda bile kamera ve gps özelliklerinin bulunması, hem araç takibi yapabilme de, hemde kamerayı kullanarak barkod okuma da yazılıma hem maddi açıdan hem de kolaylık açısından kazanç sağlamaktadır.
 • Uygulamanın Windows Phone Store’ da yayınlı olması (çok yakında yayınlanacak.), yazılımı kullanacak firma açısından kolaylık sağlaması. Bu sayede firma istediği zaman Windows Phone 8 işletim sistemli cihazlardan alıp uygulamayı indirip kullanabilecek.

Yazılımın işleyişi

Yazılımı kullanacak olan firma gerekli kurulumları (Store’dan uygulamayı indrmek, sunucu ayarlarının yapılması vs.) yaptıktan sonra, yönetim panelinde gerekli eklemeleri yapmalıdır. Gerekli eklemeler yapıldıktan sonra, eğer sahada satış yapılacaksa , firma personeli masa üstü uygulamasından araca ürün yüklemelerini yapıp, sahaya çıkıp, ürün satabilir, fatura kesebilir, müşteriden tahsilat yapabilir. Aynı şekilde firma personeli mobil cihazdan, araca ürün yüklemesi, tüplere gaz dolumu, tüplerin kamyonlar arası, depolar arası aktarmalarını yapabilir.  Bütün işlemler yapılırken yasal zorunluluk olan tüp hareketleri, arka planda Tüp Yaşam Düngüsü adı altında yapılmaktadır. Böylelikle bir tüpün sisteme girildikten sonraki süreçle hurdaya ayırlana kadarki sürecin anı anına kayıdı yapılmaktadır. Firma sahibi ise bütün işlemleri (satış,araç takibi,tüp hareketleri, tahsilat, kesilen faturalar vs.) işlemler yapıldıktan çok kısa bir süre sonra (eğer mobil cihazda o an internet bağlantısı varsa max. 10 sn sonra) görebilmektedir. Bu sayede personel takibi çok rahat yapılabilir.

  Yazılımın Avantajları

  • Yazılımın sürekli olarak son teknolojiye göre güncellemeleri yapıldığı için, yazılımın güncel tutulması.
  • Mobil cihazlarda GPS özelliği olduğu için, araç takibi için ekstra bir işlem yapılmasına gerek kalmaması.
  • Mobil cihazların kamerasından barkod okutulma yapıldığı için el terminallerinden tamamen bağımsız kalınması.
  • İnce ve şık bir tasarıma sahip olan mobil cihazların kullanım kolaylığı.
  • Piyasadaki diğer yazılımlara göre daha yenilikçi ve çok daha ucuz olması.
  • Aynı şekilde piyasadaki diğer yazılımlara göre çok daha kolay bir şekilde güncelleme yapılabilmesi. (Uygulamanın Store ‘ da olması nedeniyle)
  • Yazılımın performanslı olması
  • En önemlisi hiç bir sınırlamanın yapılmaması. (İstenildiği kadar terminal kullanmak gibi.)

  Yazılımın Kullanım Alanları

  Uygulama özel bir uygulama olduğu için sadece Tıbbi Gaz Dolumu yapan firmalar tarafından kullanılmaktadır. Bu sebepten dolayı bu yazılımın dışında, firmamız tarafından ekstra olarak geliştirilen Alfa 320 uygulaması bulunmaktadır.

  Ekran Görüntüleri